Wszystko o słuchawkach

From Wikipilipinas: The Hip 'n Free Philippine Encyclopedia
Jump to: navigation, search

W dzisiejszych czasach, w dobie zaawansowanych technologii, coraz większą popularnością cieszą się mikrofony z USB. Swą powszechność zawdzięczają temu, iż przy takiej samej jakości dźwięku jak w wypadku mikrofonów na XLR, nie trzeba już dłużej myśleć o jakości karty dźwiękowej czy dodatkowych kablach, wystarczy mikrofon podłączyć bezpośrednio pod port USB.

Dobórmonitorów wcale nie jest tak prosta, jakby się mogło zdawać niektórym osobom na pierwszy rzut oka. Jednak opanowanie samych zasad doboru nie jest wystarczające, by efekt finalny był właściwy. Do tego potrzeba również dobrej jakości okablowania. O tym, w jaką wersję okablowania dobrze jest zainwestować można zadecydować na przykład po rozmowie ze sprzedawcą w sklepie muzycznym, do którego się wybraliśmy.

Monitory aktywne Yamaha cieszą się wielką popularnością na całym świecie już od licznych lat. Dzieje się tak, ponieważ Yamaha jest firmą z doświadczeniem w dziedzinie nagłośnienia, do produkowania swoich głośników wykorzystuje wyłącznie materiały najwyższej jakości oraz dobrze przeszkolonych specjalistów. Monitory tej firmy są dostępne zarówno w tradycyjnych sklepach stacjonarnych, jak i w tych coraz liczniejszych sklepach internetowych.

Monitory studyjne można kupić o różnej mocy, o różnych wymiarach, a nawet w różnych kolorach. Ich oferta jest tak bogata, że każdy z pewnością odnajdzie takie kolumny, które będą dla jego potrzeb wręcz idealne i których cena będzie w granicach jego możliwości. Często można liczyć na atrakcyjne promocje przy zakupie całych zestawów kolumn. Jeśli nie widzimy takiej informacji, możemy się o nią spytać sprzedawcy.

Ciągle wzrasta liczba osób, którzy decydują się podjąć próby nagrywania w domu instalacji. Na początek, nie trzeba kupować bardzo rozbudowanego zestawu, dlatego że i tak nie wykorzysta się jego wszystkich możliwości, a po pewnym czasie może się okazać, że dany system nie spełnia naszych potrzeb. Na poradę, co do składu podstawowego zestawu można liczyć pytając sprzedawcę w jakimkolwiek sklepie muzycznym.