Haiti

From Wikipilipinas: The Hip 'n Free Philippine Encyclopedia
Jump to: navigation, search


Port-au pan stanowi nie tylko miasto, ale i stolicą Karaibów narodu, określony jako Haiti. To centrum jest objęty w świecie około osiem milionów ludzi. To miasteczko jest w indywidualnym sercu egzotycznego kraju, który cierpi południowy i wilgotny w fazie deszczowej, oszczędny w wyjątkowych miesiącach gdzie są najgorętsze temperatury w poziomie letnim, od czerwca do września. Zrażają się stylów w ostatnim mieście, podczas kiedy większość Haiti (większość niższe społeczno - gospodarczej mieszkańców) mówić Kreol podczas osoby wyższe społeczno gospodarcze stan mówić płynnie w języku francuskim i angielskim. Ten podział klasy centra istnieje z dwóch odrębnych Stanów społeczno gospodarczej; głównie osoby niski status społeczno ekonomiczny nadal i istnieć w centrum Port-au-Prince. Około 80% ludności żyje w ubóstwie ponury (Perusse 1995). Chociaż stanowią osoby wysoki status społeczno ekonomiczny, jacy zarabiają w Port-au-Prince, dużo spośród ostatnich istot, będą znajdowane za inteligencji i są często rodziny, kolegów i przyjaciół obecnego prezydenta Haiti, wiele utrzymania podobny styl mieszkania jako dyrektorzy zarabiając w klastrowanym okolicy ramienia straży odpowiednie do prezydenta, który istnieje w pustym domu. Wtedy należy stwierdzić, że naturalne problemy (powszechne i wydajne) w miasteczku Port au Prince są przejawem bezpośredniego wewnętrzne problemy kraju (publiczne oraz dobre).

Port-au-Prince, podobnie jako w dużo różnych miastach twarze poważne wyzwania w jego doznania. Ważnych sytuacji, które potrzebowaæ adresowanie jest Port-au-Prince są wymogi bezpieczeństwa, mieszkalnictwa, dostaw wody, warunków transportu/drogi, edukacji i warty zdrowotnej. Wymogi bezpieczeństwa centra są bardzo otwarte, ludzi, którzy istnieją tam nie czuję bezpieczny, co istnieje ważne, by spowodować to słynne, ponieważ po wszystkich, którzy pozostają miasto już uczuć są oczywiste kwestie, które należy adres. Istnieje także ważne, aby mieć, że skoro stolica Port-au-Prince, wiele napięć politycznych przejawia się w sprawie zabezpieczenia i itp. Ponieważ polityka prawdopodobnie żyć wyjątkowo wybredny, tych, którzy tkwią w pojedynczym sercu można często odczuwają się przychód na jaśniejszą intensywność dalej tych, jacy działań wysoce od miasta bądź w dzielnicach.

Bezpieczeństwa istnieje dużo oczekiwana. Polecane dla tych, nie do dróg lub działać po ulicach (zwłaszcza kobiet) w łańcuchu dnia lub nocy. Warunki bezpieczeństwa są tak ubogich w osiedlu są regulowane godzin gdzie jest ryzykowna jazda samochodem po 6 w ciemności i przed 7 rano. Człowiek z rodziny musi prowadzić dzieci, do ich znaczenia przeznaczenia. Radzi się dla zwiedzających lub oglądający zatrudnić człowieka świetnie znanego, latać na posyłki w centrum pożądaj w urzędach uniwersalnych i aby osoba Cię (również poczekaj Ciebie) do banków i sklepy. Zbrodni, która dąży w parze z powodów bezpieczeństwa, istnieje ponad rozpowszechnione w miasteczku. Biedny młodzieży, szczyt w wieku 13-24; ponieważ są one świeżych i wyjątkowo subtelne, młodzież często popełnienia przestępstw w miasteczku Port-au-Prince, bo miasta generuje więcej napływ ludzi. Zbrodnie zrobione przez pani, który wynika z ubogich środowisk gdyż są one zapotrzebowanie słabe, aby otrzymywać edukacji, ale rząd uważa, iż nie zasługują na wsparcie rządu. Mieszkańców miasta zachęcić odwiedzających cywilizacja nie prowadzić z szybka sumą pieniędzy bądź znaczne torby zawierające kosztowności. Zapisuje się używać próby i polskich umów kredytowych, jakie są kupowane w grupie miast supermarkety, sklepy, szkoły, i dyskoteki. Walutowych stanowi ważne tylko w pchli rynek i dostać Warzywa w zwykłych sprzedawców.

Mieszkania w mieście, zwłaszcza dla grup dziewczyn w niższy status społeczno ekonomiczny, nie mieszkają apartamentowców, jednakże w mało gliny/stiuk shacks bez kryty wodno-kanalizacyjnych i działalności elektrycznej. Mieszkańców miast, które występują w centrum Port-au-Prince na mocno w ich domków, jakie pewnie być jakiś pokój czy dzieli się przez arkusz/zasłony czy spędza w budowli z dwóch pokoi, iż nie potrzeba być oddzielone kurtyny/arkusz. W bieżących budynków trafia się rozróżnienia między jadalnią, sypialnia, doświadczenia czy salon często jedyny wielki pokój działać jako powszechny pokój, co nazywa, że jakiś pokój oferuje wiele prac. Ponieważ trwa nie kryty instalacyjnych Budy, tam jest kilkakrotnie szopka znaleźć kilka stóp od domków i głęboką pompę, która realizuje wody, który przynależy do i istnieje związek przez Wspólnotę, które widzą się w współczesnej domenie.

Liczba domków wokół konkretnych obszarach uwagi do realizacji, co dziś rozumiemy jako slumsów Browse around this site (my company) (spływać starych zamków w danym obszarze, przeważnie nie wiadomo, aby przetrwać sejf); slumsy są bardzo panujący w obwodach gdzie są liczby osób o niższym statusie społeczno gospodarczej. W miasteczku Port-au-Prince jest znakomity nota slumsach z motywu masowego wyjazdu klasy normalnej i ilość elit, który pozostawił wiele gruntów i mieszkań dla biedoty przejąć i żyć. Co również pomóc Port-Au-Prince znaczący grupy od slumsów; podczas ostatnich przewrotów domów elit, lokali i biurowców często zostały spalone na okolicy podczas politycznej zapał. Tych, którzy (drobnomieszczaństwo) można sobie zezwolić na nie istnieje w szałasach, ale tylko stac domów często wynajem domów na jasne zapłaty w centrach, jakie nie odnoszą się do kategorii apartamenty wykryli w rogu takim jak Stany Zjednoczone.